Jdi na obsah Jdi na menu

Tygři přebrali trofej pro mistry!

2. 1. 2015

Dne 21.12.2014 v 9:00 ve Sportovním Centru Dubina se odehrál poslední zápas sezóny 2013/14. V tomto utkání Tygři nastoupili proti Chelsea už jako jistí mistři a mohli tedy hrát uvolněně. Podle toho taky vypadala sestava, do které se dostali mladí bratranci Tomáš a Tobias Ondrušovi, bratři známější dvojice Martina a Jirky. Právě Martin dostal 20141221_090700.jpgdůvěru týmu a nastoupil v bráně. V obraně se pak předvedli Jan Matušek, Dominik Jaroš, Petr Kokeš, Jan Kuča a již dříve zmiňovaný Tomáš Ondruš. V útoku nastoupilo duo Daniel Kokeš a Jiří Ondruš společně s Tobiasem Ondrušem, Denisem Vogtem a Jakubem Macejem. Za Chelsea vstoupili do zápasu v bráně Martin Dudík, v obraně Jan Sobkuljak s Jakubem Kováčem a Zoltánem Čermákem. V útoku se předvedli Marek Snášel, Jirka Sarkysián, Jirka Surinek a Petr Bareš.

Zápas začal velmi opatrně, až v 8. minutě přišla první střela Chelsea, jmenovitě ji vyslal Jirka Sarkysián. Střelu vyrazil Martin Ondrušem poměrně bez problémů, ovšem poté nešťastně přihrál Petr Kokeš míč Petrovi Barešovi a pro útočníka Chelsea už nebyl problém doklepnout míč do prázdné branky. Tygři tedy prohrávali 0:1. To se nelíbilo Denisovi Vogtovi, který během dvou minut vstřelil dva góly a otočil skóre. Poté ještě přidal trefu Daniel Kokeš a stav byl rázem 3:1 pro Tygry. Ti nepokračovali ve svém představení. Po kombinaci s Denisem Vogtem se trefil Jan Matušek a za chvíli znovu Denis Vogt. Stav byl tedy 5:1. Zbývalo pět minut do konce první půle, když Chelsea vstřelila dva slepené góly a zkorigovala stav na 5:3. Ale Tygrům vrátilo třígólový náskok staré známé duo Jiří Ondruš-Daniel Kokeš. Přesně řečeno Jirka krásně naservíroval míč Danielovi a ten vstřelil krásný gól po akci na jeden dotek. Do šaten se tedy šlo za stavu 6:3 pro Tygry.

20141221_090656.jpg   Do druhé půle Tygři vtrhli na Chelsea jako tygr v Africe na gazelu. Předvedli obrovskký nápor a smršť gólů, při které se postupně trefili Jan Matušek, Daniel Kokeš, Denis Vogt a Jiří Ondruš. A z vysokého náskoku se stal náskok komfortní. A i přesto, že se Chelsea oklepala a vstřelila 3 góly, tak to nic něměnilo na tom, že o vítězi tohoto utkání bylo téměř rozhodnuto. Tygři vedli 10:6 a ani to jim nestačilo. Přesně řečeno to nestačilo Danielovi Kokešovi, který prchnul obráncům a s klidem vstřelil gól. Za chvíli přišli gólové choutky i na Denise Vogta, který vstřelil svůj pátý gól v utkání a stal se nejlepším střelcem zápasu. Poté si vzal slovo útočník Chelsea Jirka Sarkysián a vstřelil dva rychlé góly. Stav byl 12:8 a do konce zbývali 3 minuty. V tu chvíli předvedlo duo Jiří Ondruš a Daniel Kokeš další dvě skvělé akce. V té první vhodil Jan Kuča aut na Daniela Kokeše, který přihrávkou z voleje vybídl ke skórování Jiří Ondruše a ten v souboji dvou kapitánu nedal chytajícímu Martinovi Dudíkovi šanci. Za půl minuty Tygři málem slavili další gól. Byla to zárověn poslední vážnější šance zápasu. Jiří Ondruš převzal na vlastní polovině přihrávku od brankáře Martina Ondruše a poslal krásný centr přes celé hřiště na 20141221_090530.jpgvzduchem letícího Daniela Kokeše, kterému chybělo pár centimetrů, aby míč zasáhl a vstřelil gól. ,,Kdyby to vyšlo, byl by to asi gól měsíce,"řekl po utkání Jiří Ondruš. Zbytek zápasu už se dohrál v klidu a Tygři už se tak mohli těšit na oslavy titulu.

Poté už propukli oslavy titulu, které se nejdříve odehrávali v areálu Sportovního Centra Dubina a poté se někteří hráči přesunuli do své domácí šatny, která se nacházela, stejně jako domácí hřiště kousek od Centra. Tam už přišel čas na pokřiky typu: Fi-Fifa-Fifafo, Cigicaga atd...